Whatsminer D1 48Th/s 2200W (DCR)

850 долари 850 долари

 • Бојасребро
 • Испорачана во рок од 1-2 недели
 • Ново/Користено
  • ACOIN

  • BCH

  • БСВ

  • БТК

  • ЛЕКУВАЈ

  • ДЕМ

  • ППЦ

  • TRC

  • UNB

  • XJO

  Детали за производот

  Ознаки на производи

  Спецификација

  Спецификација на производот
  Име на производ Whatsminer D1
  Хашрејт 48ти/с ±5%
  Аглоритам Алгоритам Blake256R14
  Дисипација на енергија 0,046j/Gh ±10%
  Потрошувачка 2200W ±10%
  Ниво на бучава 75 db
  Работна температура 5 ~ 45 ℃
  Големина 180 * 220 * 390 мм
  Тежина 9,5 кг
  Мрежен интерфејс RJ45 Ethernet 10/100M
  Навивач(и) 2
  Предност Интеграциски дизајн
  Едноставна инсталација
  Лесен за ракување
  Лесно прилагодливи

  Опис

  WhatsMiner D1 ASIC Miner го усвојува алгоритмот Blake256R14, кој може да ја ископува валутата DCR, хашратот е 48 Th/s, потрошувачката на енергија е 2200W и ефикасноста е 0,046j/Gh.

  Со благодарноста на валутата DCR, Whatsminer ја лансираше и својата прва машина за рударство DCR D1.За разлика од Биткоин, кој го користи алгоритмот SHA256, оваа машина го користи алгоритмот Blake256R14, а неговиот хашрејт е дури 48 Т.Моќноста е 2200 W, што е исто така машина за рударство DCR со најголема компјутерска моќ на пазарот.

   

  Машината сè уште го прифаќа традиционалниот интегриран дизајн на Whatsminer.Обвивката од алуминиумска легура обезбедува силна заштита за вградената табла за хаш.Трите табли за хаш се фиксирани помеѓу отворите за картички.Предните и задните страни на секоја табла за хаш се направени од ладилници од алуминиумска легура.Фиксиран со пружински завртки.Во исто време, еден цилиндричен вентилатор со голема брзина е инсталиран на предната и задната страна на машината за да се исфрла топлината, да се намали топлината што се создава од работата на машината и да се одржи потребната средина за работа.

  235
  235

  Барања за моќност

  Има вградено напојување Whatsminer P10 2250W -176v-264v во горниот дел на машината.За време на процесот на инсталација, потребно е само да го поврзете мрежниот кабел и напојувањето, а ефикасноста на машината е висока.

  Меѓутоа, бидејќи Whatsminer нема клуч за вклучување/исклучување, рударот може да се стартува веднаш штом ќе се вклучи напојувањето, така што генерално е неопходно прво да се поврзе мрежниот кабел, а потоа да се приклучи напојувањето.

  Забелешка:

  Бидејќи WhatsMiner е дизајниран како сè-во-едно машина и нема неопходни рачки за носење, треба да се внимава да се избегне физичко оштетување на жиците или на рударот предизвикано од влечење и влечење на изложениот ремен за пренос на податоци од контролната табла и моќноста на вентилаторот кабелот на рударот.

  Најчесто поставувани прашања

  Ги продаваме сите видови машини за рударство, вклучувајќи BTC, BCH, ETH, LTC итн.

  Како да нарачате машини за рударство?

  -Прво, ве молиме испратете ни барање (Модел на производ/Количина/Адреса) и наведете ги вашите информации за контакт (како што се е-пошта, Whatsapp, Skype, Trademanager, Wechat).
  -Второ, ветуваме дека информациите за цените во реално време ќе ви бидат испратени во рок од 30 минути.
  -Конечно, ве молиме потврдете ја цената во реално време кај нас пред целосно плаќање според развојот на пазарната цена.

  Како да извршите плаќање?

  -Т/Т банкарски трансфер, MoneyGram, кредитна картичка, Western Union
  -Крипто монета како што е BTC BCH LTC или ETH
  -Пари (и УСД и јени прифаќаат)
  -Налог за уверување на Alibaba, Alibaba ја гарантира безбедноста на фондот на купувачот.
  Би сакале да се справиме со трансакцијата на овој начин за прва соработка.

  Како да се гарантира квалитетот на производите и гаранцијата?

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Сите сосема нови машини со оригинална фабричка гаранција, вообичаено 180 дена;
  - Половни машини без никаква гаранција за хардверски проблеми, можеме да обезбедиме техничка онлајн поддршка за нехардверски проблеми во Пекинг време од 9:00 до 18:30 часот.За хардверски проблеми, купувачите треба да си ги дозволат трошоците за работна сила, материјали и такса за испорака.

  Функционален тест/ Пакување/Време на испорака/Начини на испорака

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Чистење од прашина и дамки, водоотпорно и отпорно пакување од паѓање
  - Нормално 8-15 дена
  -UPS/DHL/FEDEX/TNT/EMS, По воздушен пат (до назначениот аеродром), преку специјализирана линија до вашата адреса директно (од врата до врата со царинење)

  Даноци и царински давачки

  -Обезбедуваме услуга DDP (од врата до врата) за САД, Германија, Белгија, Канада, Холандија, Данска, Чешка, Полска, Австрија, Ирска, Португалија, Шведска, Шпанија, Русија, Казахстан, Украина, Малезија, Тајланд и некои други земји.
  -Ние работиме со царина и од врата до врата во земјата на купувачот, така што купувачот нема потреба да плаќа никакви увозни давачки или царински давачки во услугата DDP.
  -Ослободете ги горенаведените земји од ДДП, ние ви помагаме да ги намалите даноците со испорака со пониска фактура.