Whatsminer D1 48Th/s 2200W (DCR)

850 dollarë 850 dollarë

 • Ngjyrëargjendi
 • Dërgohet brenda 1-2 javësh
 • E re/e perdorur
  • NJE MONEDHE

  • BCH

  • BSV

  • BTC

  • SHËRIMI

  • DEM

  • PPC

  • TRC

  • UNB

  • XJO

  Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Specifikim

  Specifikim produkti
  Emri i produktit Whatsminer D1
  Hashrate 48/s ±5%
  Agloritmi Algoritmi Blake256R14
  Shpërndarja e energjisë 0,046j/Gh ±10%
  Konsumi 2200W ±10%
  Niveli i zhurmes 75 db
  Temperatura e punës 5 ~ 45 ℃
  Madhësia 180 * 220 * 390 mm
  Pesha 9.5 kg
  Ndërfaqja e rrjetit RJ45 Ethernet 10/100M
  Tifozët) 2
  Avantazhi Projektimi i Integrimit
  Instalimi i thjeshtë
  Lehtë për t'u përdorur
  Lehtësisht i rregullueshëm

  Përshkrim

  WhatsMiner D1 ASIC Miner miraton algoritmin Blake256R14, i cili mund të minojë monedhën DCR, hashrati është 48Th/s, konsumi i energjisë është 2200W dhe efikasiteti është 0.046j/Gh.

  Me vlerësimin e monedhës DCR, Whatsminer lançoi gjithashtu makinën e saj të parë të minierave DCR D1.Ndryshe nga Bitcoin, i cili përdor algoritmin SHA256, kjo makinë përdor algoritmin Blake256R14, dhe hashrati i tij është deri në 48T.Fuqia është 2200W, e cila është gjithashtu makina minerare DCR me fuqinë më të lartë llogaritëse në treg.

   

  Makina ende miraton dizajnin tradicional të integruar të Whatsminer.Predha e aliazhit të aluminit siguron mbrojtje të fortë për pllakën hash të integruar.Të tre tabelat hash janë të fiksuara ndërmjet foleve të kartave.Anët e përparme dhe të pasme të secilës dërrasë hash janë bërë nga ngrohës aliazh alumini.Fiksohet me vida susta.Në të njëjtën kohë, një ventilator me shpejtësi të lartë me një cilindër është instaluar në pjesën e përparme dhe të pasme të makinës për të shpërndarë nxehtësinë, për të zvogëluar nxehtësinë e gjeneruar nga funksionimi i makinës dhe për të ruajtur mjedisin e kërkuar për funksionim.

  235
  235

  Kërkesat për fuqi

  Ekziston një furnizim me energji Whatsminer P10 2250W -176v-264v i integruar në pjesën e sipërme të makinës.Gjatë procesit të instalimit, ju duhet vetëm të lidhni kabllon e rrjetit dhe furnizimin me energji elektrike, dhe efikasiteti i makinës është i lartë.

  Megjithatë, meqenëse Whatsminer nuk ka një çelës ndezës/fikjeje, minatori mund të ndizet sapo të ndizet energjia, kështu që në përgjithësi është e nevojshme të lidhni kabllon e rrjetit fillimisht dhe më pas ta lidhni me energjinë.

  Njoftim:

  Meqenëse WhatsMiner është projektuar si një makinë gjithëpërfshirëse dhe i mungojnë dorezat e nevojshme mbajtëse, duhet pasur kujdes për të shmangur dëmtimin fizik të telave ose minatorit të shkaktuar nga tërheqja dhe tërheqja e rripit të ekspozuar të transmetimit të të dhënave të panelit të kontrollit dhe fuqisë së ventilatorit. kordoni i minatorit.

  FAQ

  Ne shesim të gjitha llojet e makinerive minerare, duke përfshirë BTC, BCH, ETH, LTC etj.

  Si të porosisni makina minerare?

  -Së pari, ju lutemi na dërgoni një kërkesë (Modeli/Sasia/Adresa e produktit) dhe jepni gjithashtu informacionin tuaj të kontaktit (të tilla si Email, Whatsapp, Skype, Trademanager, Wechat).
  -Së dyti, ne premtojmë se informacioni i çmimeve në kohë reale do t'ju dërgohet brenda 30 minutave.
  -Më në fund, ju lutemi konfirmoni me ne çmimin në kohë reale përpara pagesës së plotë sipas zhvillimit të çmimit të tregut.

  Si të bëni pagesën?

  -Transfertë bankare T/T, MoneyGram, Kartë Krediti, Western Union
  -Monedha kripto si BTC BCH LTC ose ETH
  -Paratë e gatshme (USD dhe RMB pranojnë të dyja)
  -Urdhër garancie Alibaba, Alibaba garanton sigurinë e fondit të blerësit.
  Ne do të donim të merreshim me transaksion në këtë mënyrë për bashkëpunimin e parë.

  Si të garantoni cilësinë e produkteve dhe garancinë?

  -Çdo makineri do të testohet me pajisje dhe softuer profesional përpara dorëzimit.Të dhënat e testimit dhe video do t'u dërgohen blerësve.
  -Të gjitha makineritë e reja me garanci origjinale të fabrikës, normalisht 180 ditë;
  -Makinat e dorës së dytë pa asnjë garanci për probleme harduerike, ne mund të ofrojmë mbështetje teknike në internet për çështje jo harduerike në orën e Pekinit nga 9:00 e mëngjesit deri në 18:30.Për çështjet e harduerit, blerësit duhet të përballojnë koston e punës, materialet dhe tarifën e dorëzimit.

  Testi funksional / Paketimi / Koha e dërgimit / Mënyrat e transportit

  -Çdo makineri do të testohet me pajisje dhe softuer profesional përpara dorëzimit.Të dhënat e testimit dhe video do t'u dërgohen blerësve.
  -Pastrim nga pluhuri dhe njollat, paketimi i papërshkueshëm nga uji dhe nga rënia
  -Normalisht 8-15 ditë
  -UPS/DHL/FEDEX/TNT/EMS, Me ajër (në aeroportin e caktuar), Me linjë të specializuar në adresën tuaj direkt (derë më derë me zhdoganim)

  Tatimet dhe detyrimet doganore

  -Ne ofrojmë shërbimin DDP (derë më derë) në SHBA, Gjermani, Belgjikë, Kanada, Holandë, Danimarkë, Republikën Çeke, Poloni, Austri, Irlandë, Portugali, Suedi, Spanjë, Rusi, Kazakistan, Ukrainë, Malajzi, Tajlandë dhe disa të tjera vende.
  -Ne kryejmë operacione doganore dhe derë më derë në vendin e blerësit, kështu që blerësi nuk ka nevojë të paguajë asnjë detyrim importi ose tarifë doganore në shërbimin DDP.
  -Përjashtuar vendet e mësipërme DDP, ne ju ndihmojmë të ulni taksat tuaja duke dërguar me një faturë më të ulët.