Goldshell Mini Doge Pro 205Mh 220W (DOGE LTC)

385 долари 260 долари

 • Бојасребро
 • Испорачана во рок од 1-2 недели
 • Ново/Користено
  • потполковник

  • DOGE

  • ИГРА

  • AUR

  • ЕМД

  • ФЛО

  • ДГБ

  Детали за производот

  Ознаки на производи

  Спецификација

  Име на производ Goldshell Mini-DOGE Pro
  Хашрејт 205ти/с ±5% @25℃
  Ефикасност на енергија на ѕидот 1,073j/Gh @25℃
  Напојување на ѕид 220W ±10% @25℃
  Работна температура 5-35℃
  Големина на рудар (L*W*H, со пакет),mm 150 * 84 * 175 мм
  Бруто тежина 2000гр
  Мрежен интерфејс RJ45 Ethernet 10/100M
  Работна влажност (некондензирање), RH 5% - 85%
  Забелешка 1.Вклучувајќи ја големината на PSU
  2. Вклучувајќи ја тежината на PSU

  Подобрената верзија на Goldshell mini doge Pro се враќа со силни перформанси.Како и мини дуџот, го користи алгоритмот Scrypt и поддржува рударство со двојна валута LTC+Doge.Надградениот хашрејт е 205 Mh/s, а потрошувачката на енергија е 220 W.

  Како посветена домашна тивка машина за рударство со двојно ископување Asic, целокупниот дизајн на mini doge Pro е речиси ист како оној на mini doge, но оваа машина има поголема компјутерска моќ и мала потрошувачка на енергија.Хашратот е зголемен на 205 MH, но потрошувачката на енергија е намалена на 220 W.Мало тело, голема моќ.

  Goldshell мини Doge-2
  详情页2

  Предниот дел на рударот сè уште има два вентилатори за ладење, а задниот дел има шестстран дизајн на саќе, што го прави излезот на воздухот и дисипацијата на топлина поефикасни.Mini doge pro ја одржува истата големина од 150mm*ширина 175mm*висина 84mm и ги продолжува предностите на малиот и извонреден дизајн на каросеријата, кој е многу популарен кај домашните рудари.Различен од симпатичниот изглед на моделот мини кучешки јајца, овој модел доаѓа во црна верзија, која е многу кул и напредна.

  Mini-DOGE Pro, исто така, треба да се поврзе само на етернет или WiFi за да се одржи мрежна врска со голема брзина, без дополнителна помошна опрема или директна етернет конекција.Може да се користи во различни домашни и канцелариски средини, што го олеснува рударството.

  Најчесто поставувани прашања

  Ги продаваме сите видови машини за рударство, вклучувајќи BTC, BCH, ETH, LTC итн.

  Како да нарачате машини за рударство?

  -Прво, ве молиме испратете ни барање (Модел на производ/Количина/Адреса) и наведете ги вашите информации за контакт (како што се е-пошта, Whatsapp, Skype, Trademanager, Wechat).
  -Второ, ветуваме дека информациите за цените во реално време ќе ви бидат испратени во рок од 30 минути.
  -Конечно, ве молиме потврдете ја цената во реално време кај нас пред целосно плаќање според развојот на пазарната цена.

  Како да извршите плаќање?

  -Т/Т банкарски трансфер, MoneyGram, кредитна картичка, Western Union
  -Крипто монета како што е BTC BCH LTC или ETH
  -Пари (и УСД и јени прифаќаат)
  -Налог за уверување на Alibaba, Alibaba ја гарантира безбедноста на фондот на купувачот.
  Би сакале да се справиме со трансакцијата на овој начин за прва соработка.

  Како да се гарантира квалитетот на производите и гаранцијата?

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Сите сосема нови машини со оригинална фабричка гаранција, вообичаено 180 дена;
  - Половни машини без никаква гаранција за хардверски проблеми, можеме да обезбедиме техничка онлајн поддршка за нехардверски проблеми во Пекинг време од 9:00 до 18:30 часот.За хардверски проблеми, купувачите треба да си ги дозволат трошоците за работна сила, материјали и такса за испорака.

  Функционален тест/ Пакување/Време на испорака/Начини на испорака

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Чистење од прашина и дамки, водоотпорно и отпорно пакување од паѓање
  - Нормално 8-15 дена
  -UPS/DHL/FEDEX/TNT/EMS, По воздушен пат (до назначениот аеродром), преку специјализирана линија до вашата адреса директно (од врата до врата со царинење)

  Даноци и царински давачки

  -Обезбедуваме услуга DDP (од врата до врата) за САД, Германија, Белгија, Канада, Холандија, Данска, Чешка, Полска, Австрија, Ирска, Португалија, Шведска, Шпанија, Русија, Казахстан, Украина, Малезија, Тајланд и некои други земји.
  -Ние работиме со царина и од врата до врата во земјата на купувачот, така што купувачот нема потреба да плаќа никакви увозни давачки или царински давачки во услугата DDP.
  -Ослободете ги горенаведените земји од ДДП, ние ви помагаме да ги намалите даноците со испорака со пониска фактура.