Bitmain Antminer L7 9,5Gh/s 3425W (LTC DOGE)

8063 долари 8063 долари

 • Бојасребро
 • Испорачана во рок од 1-2 недели
 • Ново/Користено
  • ФЛО

  • потполковник

  • ЕМД

  • XVG

  • NLG

  • AUR

  • DOGE

  • EMC2

  • ДГБ

  • ИГРА

  Детали за производот

  Ознаки на производи

  Спецификација

  Име на производ Antminer L7
  Хашрејт 9,5 Gh/s ±5% @25℃
  Ефикасност на енергија на ѕидот 0,361 J/MH @25℃
  Напојување на ѕид 3425W ±10% @25℃
  Крипто аглоритам SHA256
  Навивач(и) 4
  Работна температура 5-45℃
  Големина на рудар (L*W*H, со пакет),mm 370 * 290 * 195 мм
  Бруто тежина 15000гр
  Мрежен интерфејс RJ45 Ethernet 10/100M
  Работна влажност (некондензирање), RH 5% - 95%
  Забелешка 1.Вклучувајќи ја големината на PSU
  2. Вклучувајќи ја тежината на PSU

  Antminer L7 се заснова на алгоритмот Scrypt, со максимална стапка на хаш од 9,5 Gh/s и потрошувачка на енергија од 3425 W.

  Алгоритмот Scrypt може да се користи за заедничко ископување на Litecoin и Dogecoin, а во моментов оваа машина за рударство има најголема компјутерска моќ меѓу алгоритмите.познат како „1 L7 е еднакво на 19 L3+“.Усвојува дизајн на машина за рударство со двојни вентилатори на предните и задните вентилатори, телото е интегрално формирано, поддршка за супер чипови и подобар систем за проток на воздух.Интелигентниот дизајн на колото на прекинувачот за напојување и системот за регулирање на моќноста, дури и ако рударот има краток спој или истекување, може безбедно да се стартува веднаш;нема да предизвика никаква штета на рударите или персоналот.

  L7-详情页1
  L7-详情页2

  Рударите на L7 се сè-во-едно машини, со вградено напојување, во повеќето земји не се потребни дополнителни кабли или напојувања. и бидејќи тие се регионални спецификации, за секој од нив е потребно 2-полен прекинувач од 20 засилувачи. напојувајте ја линијата од 220-240v. Кабелот за напојување мора да биде од типот NEMA дигитален баласт со сооднос 10a 14-16 awg.

  Најчесто поставувани прашања

  Ги продаваме сите видови машини за рударство, вклучувајќи BTC, BCH, ETH, LTC итн.

  Како да нарачате машини за рударство?

  -Прво, ве молиме испратете ни барање (Модел на производ/Количина/Адреса) и наведете ги вашите информации за контакт (како што се е-пошта, Whatsapp, Skype, Trademanager, Wechat).
  -Второ, ветуваме дека информациите за цените во реално време ќе ви бидат испратени во рок од 30 минути.
  -Конечно, ве молиме потврдете ја цената во реално време кај нас пред целосно плаќање според развојот на пазарната цена.

  Како да извршите плаќање?

  -Т/Т банкарски трансфер, MoneyGram, кредитна картичка, Western Union
  -Крипто монета како што е BTC BCH LTC или ETH
  -Пари (и УСД и јени прифаќаат)
  -Налог за уверување на Alibaba, Alibaba ја гарантира безбедноста на фондот на купувачот.
  Би сакале да се справиме со трансакцијата на овој начин за прва соработка.

  Како да се гарантира квалитетот на производите и гаранцијата?

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Сите сосема нови машини со оригинална фабричка гаранција, вообичаено 180 дена;
  - Половни машини без никаква гаранција за хардверски проблеми, можеме да обезбедиме техничка онлајн поддршка за нехардверски проблеми во Пекинг време од 9:00 до 18:30 часот.За хардверски проблеми, купувачите треба да си ги дозволат трошоците за работна сила, материјали и такса за испорака.

  Функционален тест/ Пакување/Време на испорака/Начини на испорака

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Чистење од прашина и дамки, водоотпорно и отпорно пакување од паѓање
  - Нормално 8-15 дена
  -UPS/DHL/FEDEX/TNT/EMS, По воздушен пат (до назначениот аеродром), преку специјализирана линија до вашата адреса директно (од врата до врата со царинење)

  Даноци и царински давачки

  -Обезбедуваме услуга DDP (од врата до врата) за САД, Германија, Белгија, Канада, Холандија, Данска, Чешка, Полска, Австрија, Ирска, Португалија, Шведска, Шпанија, Русија, Казахстан, Украина, Малезија, Тајланд и некои други земји.
  -Ние работиме со царина и од врата до врата во земјата на купувачот, така што купувачот нема потреба да плаќа никакви увозни давачки или царински давачки во услугата DDP.
  -Ослободете ги горенаведените земји од ДДП, ние ви помагаме да ги намалите даноците со испорака со пониска фактура.