Avalon 841 13.6Th/S 1290W (BTC BCH)

90 долари 90 долари

 • БојаСребрена
 • Испорачана во рок од 1-2 недели
 • Ново/Користено
  • ACOIN

  • BCH

  • БСВ

  • БТК

  • ЛЕКУВАЈ

  • ДЕМ

  • ППЦ

  • TRC

  • UNB

  • XJO

  Детали за производот

  Ознаки на производи

  Спецификација

  Име на производ Авалон 841
  Хашрејт 13,6 Th/s ±5% @25℃
  Ефикасност на енергија на ѕидот 0,095j/Gh @25℃
  Напојување на ѕид 1290W ±10% @25℃
  Работна температура 5-40 ℃
  Големина на рудар (L*W*H, со пакет),mm 150 x 136 x 370 mm
  Бруто тежина 4700 гр
  Мрежен интерфејс RJ45 Ethernet 10/100M
  Работна влажност (некондензирање), RH 5% - 95%
  Забелешка 1.Вклучувајќи ја големината на PSU
  2. Вклучувајќи ја тежината на PSU

  AvalonMiner841 од Canaan работи според алгоритмот SHA-256 со максимален хашрејт од 13,6/s и потрошувачка на енергија од 1290 вати.

  AvalonMiner841 е напреден ROQ цврст рудар.AvalonMiner841 содржи чип од 16nm104x A3210HP и е најновиот Canaan AvalonMiner со сигурна стапка на хаш во секунда (RTHS) од 13,6.Хеш-стапката постигната на терен ќе биде од -5% до +10% од наведената брзина.Најниската стапка на хаш е 13-та, со просечен блок просек од 13,6th.

  Авалон 841-3
  Авалон 841-2

  BU ASIC Avalon miner841 е „работниот коњ“ на речиси сите крипто-рудари.Поради прифатливата цена, импресивната брзина на хашот и таквата висока енергетска ефикасност, повеќето фарми за ископување крипто базирани на алгоритмот SHA-256 сега го користат Avalon841ASIC.Дури и во споредба со понапредните модели, тој има навистина легендарна енергетска ефикасност - 0,095J/Gh.

  Како прв креатор на рудари на Биткоин, Канаан е горд на своето технолошко решение за ладење Авалон од осмата генерација.Имаат само вентилатор кој врти со 6000 вртежи во минута.Додека софистицираниот систем за циркулација на воздухот Avalon841 ја елиминира потребата од дополнителни вентилатори, тие може да откажат и да бараат честа замена, па затоа се препорачува да купите уште два резервни вентилатори.

  Најчесто поставувани прашања

  Ги продаваме сите видови машини за рударство, вклучувајќи BTC, BCH, ETH, LTC итн.

  Како да нарачате машини за рударство?

  -Прво, ве молиме испратете ни барање (Модел на производ/Количина/Адреса) и наведете ги вашите информации за контакт (како што се е-пошта, Whatsapp, Skype, Trademanager, Wechat).
  -Второ, ветуваме дека информациите за цените во реално време ќе ви бидат испратени во рок од 30 минути.
  -Конечно, ве молиме потврдете ја цената во реално време кај нас пред целосно плаќање според развојот на пазарната цена.

  Како да извршите плаќање?

  -Т/Т банкарски трансфер, MoneyGram, кредитна картичка, Western Union
  -Крипто монета како што е BTC BCH LTC или ETH
  -Пари (и УСД и јени прифаќаат)
  -Налог за уверување на Alibaba, Alibaba ја гарантира безбедноста на фондот на купувачот.
  Би сакале да се справиме со трансакцијата на овој начин за прва соработка.

  Како да се гарантира квалитетот на производите и гаранцијата?

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Сите сосема нови машини со оригинална фабричка гаранција, вообичаено 180 дена;
  - Половни машини без никаква гаранција за хардверски проблеми, можеме да обезбедиме техничка онлајн поддршка за нехардверски проблеми во Пекинг време од 9:00 до 18:30 часот.За хардверски проблеми, купувачите треба да си ги дозволат трошоците за работна сила, материјали и такса за испорака.

  Функционален тест/ Пакување/Време на испорака/Начини на испорака

  -Секоја машина ќе биде тестирана со професионална опрема и софтвер пред испораката.Податоците од тестот и видеото ќе бидат испратени до купувачите.
  -Чистење од прашина и дамки, водоотпорно и отпорно пакување од паѓање
  - Нормално 8-15 дена
  -UPS/DHL/FEDEX/TNT/EMS, По воздушен пат (до назначениот аеродром), преку специјализирана линија до вашата адреса директно (од врата до врата со царинење)

  Даноци и царински давачки

  -Обезбедуваме услуга DDP (од врата до врата) за САД, Германија, Белгија, Канада, Холандија, Данска, Чешка, Полска, Австрија, Ирска, Португалија, Шведска, Шпанија, Русија, Казахстан, Украина, Малезија, Тајланд и некои други земји.
  -Ние работиме со царина и од врата до врата во земјата на купувачот, така што купувачот нема потреба да плаќа никакви увозни давачки или царински давачки во услугата DDP.
  -Ослободете ги горенаведените земји од ДДП, ние ви помагаме да ги намалите даноците со испорака со пониска фактура.