Avalon 841 13.6Th/S 1290W (BTC BCH)

90 dollarë 90 dollarë

 • NgjyrëArgjendi
 • Dërgohet brenda 1-2 javësh
 • E re/e perdorur
  • NJE MONEDHE

  • BCH

  • BSV

  • BTC

  • SHËRIMI

  • DEM

  • PPC

  • TRC

  • UNB

  • XJO

  Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Specifikim

  Emri i produktit Avalon 841
  Hashrate 13,6 Th/s ±5% @25℃
  Efikasiteti i energjisë në mur 0,095j/Gh @25℃
  Fuqia në mur 1290W ±10% @25℃
  Temperatura e punës 5-40 ℃
  Madhësia Miner (L*W*H, me paketim),mm 150 x 136 x 370 mm
  Pesha bruto 4700 g
  Ndërfaqja e rrjetit RJ45 Ethernet 10/100M
  Lagështia e funksionimit (jo kondensuese), RH 5% ~ 95%
  shënim 1. Përfshirë madhësinë e PSU
  2. Përfshirë peshën e PSU

  AvalonMiner841 nga Canaan funksionon sipas algoritmit SHA-256 me një hashrat maksimal prej 13.6th/s dhe një konsum energjie prej 1290 watts.

  AvalonMiner841 është një minator i avancuar i gjendjes së ngurtë ROQ.AvalonMiner841 përmban një çip 16nm104x A3210HP dhe është Canaan AvalonMiner më i fundit me një shkallë të besueshme hash për sekondë (RTHS) prej 13.6.Shpejtësia e hash-it e arritur në terren do të jetë nga -5% në +10% të shpejtësisë së specifikuar.Shkalla më e ulët e hash-it është e 13-ta, me një mesatare blloku prej 13.6th.

  Avalon 841-3
  Avalon 841-2

  BU ASIC Avalon miner841 është "kali i punës" i pothuajse të gjithë minatorëve të kriptove.Për shkak të kostos së përballueshme, shpejtësisë mbresëlënëse të hash-it dhe efikasitetit kaq të lartë të energjisë, shumica e fermave të minierave të kriptove të bazuara në algoritmin SHA-256 tani përdorin Avalon841ASIC.Edhe në krahasim me modelet më të avancuara, ai ka një efikasitet të vërtetë legjendar të energjisë - 0.095J/Gh.

  Si krijuesi i parë i minatorëve të Bitcoin, Canaan është krenar për zgjidhjen e teknologjisë së ftohjes Avalon të gjeneratës së tetë.Ata kanë vetëm një tifoz që rrotullohet me 6000 rpm.Ndërsa sistemi i sofistikuar i qarkullimit të ajrit Avalon841 eliminon nevojën për tifozë shtesë, këta mund të dështojnë dhe kërkojnë zëvendësim të shpeshtë, prandaj rekomandohet të blini dy tifozë të tjerë rezervë.

  FAQ

  Ne shesim të gjitha llojet e makinerive minerare, duke përfshirë BTC, BCH, ETH, LTC etj.

  Si të porosisni makina minerare?

  -Së pari, ju lutemi na dërgoni një kërkesë (Modeli/Sasia/Adresa e produktit) dhe jepni gjithashtu informacionin tuaj të kontaktit (të tilla si Email, Whatsapp, Skype, Trademanager, Wechat).
  -Së dyti, ne premtojmë se informacioni i çmimeve në kohë reale do t'ju dërgohet brenda 30 minutave.
  -Më në fund, ju lutemi konfirmoni me ne çmimin në kohë reale përpara pagesës së plotë sipas zhvillimit të çmimit të tregut.

  Si të bëni pagesën?

  -Transfertë bankare T/T, MoneyGram, Kartë Krediti, Western Union
  -Monedha kripto si BTC BCH LTC ose ETH
  -Paratë e gatshme (USD dhe RMB pranojnë të dyja)
  -Urdhër garancie Alibaba, Alibaba garanton sigurinë e fondit të blerësit.
  Ne do të donim të merreshim me transaksion në këtë mënyrë për bashkëpunimin e parë.

  Si të garantoni cilësinë e produkteve dhe garancinë?

  -Çdo makineri do të testohet me pajisje dhe softuer profesional përpara dorëzimit.Të dhënat e testimit dhe video do t'u dërgohen blerësve.
  -Të gjitha makineritë e reja me garanci origjinale të fabrikës, normalisht 180 ditë;
  -Makinat e dorës së dytë pa asnjë garanci për probleme harduerike, ne mund të ofrojmë mbështetje teknike në internet për çështje jo harduerike në orën e Pekinit nga 9:00 e mëngjesit deri në 18:30.Për çështjet e harduerit, blerësit duhet të përballojnë koston e punës, materialet dhe tarifën e dorëzimit.

  Testi funksional / Paketimi / Koha e dërgimit / Mënyrat e transportit

  -Çdo makineri do të testohet me pajisje dhe softuer profesional përpara dorëzimit.Të dhënat e testimit dhe video do t'u dërgohen blerësve.
  -Pastrim nga pluhuri dhe njollat, paketimi i papërshkueshëm nga uji dhe nga rënia
  -Normalisht 8-15 ditë
  -UPS/DHL/FEDEX/TNT/EMS, Me ajër (në aeroportin e caktuar), Me linjë të specializuar në adresën tuaj direkt (derë më derë me zhdoganim)

  Tatimet dhe detyrimet doganore

  -Ne ofrojmë shërbimin DDP (derë më derë) në SHBA, Gjermani, Belgjikë, Kanada, Holandë, Danimarkë, Republikën Çeke, Poloni, Austri, Irlandë, Portugali, Suedi, Spanjë, Rusi, Kazakistan, Ukrainë, Malajzi, Tajlandë dhe disa të tjera vende.
  -Ne kryejmë operacione doganore dhe derë më derë në vendin e blerësit, kështu që blerësi nuk ka nevojë të paguajë asnjë detyrim importi ose tarifë doganore në shërbimin DDP.
  -Përjashtuar vendet e mësipërme DDP, ne ju ndihmojmë të ulni taksat tuaja duke dërguar me një faturë më të ulët.